Giorgi Tevzadze: Historia Legendy Wyścigów Ulicznych z Gruzji

Giorgi Tevzadze: Historia Legendy Wyścigów Ulicznych z Gruzji

Giorgi Tevzadze, znany jako mistrz ulicznego szaleństwa, wdarł się na scenę motoryzacyjną jako jedna z najbardziej kultowych postaci w świecie wyścigów ulicznych. Jego niezwykła historia nie tylko fascynuje fanów motoryzacji, ale także budzi respekt dla umiejętności kierowcy, który zmienił zasady gry na ulicach Gruzji i nie tylko.

Giorgi Tevzadze – Kto to jest?

Giorgi Tevzadze drift Gruzja i ulice Tibilisi

Giorgi Tevzadze był gruzińskim kierowcą ulicznym, kierowcą wyścigowym oraz mistrzem driftu, który zyskał popularność dzięki swoim umiejętnościom jazdy po ulicach Tibilisi. Urodził się 18 stycznia 1983 roku w Tbilisi w Gruzji. Giorgi Tevzadze był znany ze swoich filmów z wyścigów ulicznych, które wraz z przyjaciółmi publikował w Internecie. Był członkiem grupy związanej z wyścigami ulicznymi – „Need For Drive”, w swoich filmach jeździł BMW E34 M5. Jego sposób prowadzenia pojazdu budził kontrowersje, a znany był przede wszystkim ze śmiałych manewrów wyprzedzania w zatłoczonym ruchu miejskim. Giorgi Tevzadze zginął tragicznie 23 czerwca 2013 roku w wypadku samochodowym w Tbilisi, będąc na miejscu pasażera w swoim BMW M5.

Filmy z driftu BMW E34 M5 po ulicach Tibilisi

Opinie na temat Tevzadze zawsze były podzielone. Jego umiejętności jazdy były szczerze mówiąc nie z tego świata, wprowadzając swoje M5 w różnego rodzaju niesamowite kąty driftu, gdy pokonywał zatłoczone drogi Gruzji. Mimo to zawsze trudno było patrzeć na jego jazdę bez myśli, że wszystko to może zakończyć się tragedią. Nawet przy tak ogromnym talencie, jego działania zawsze budziły wątpliwości.

Śmiertelny wypadek Giorgi Tevzadze

Informacje dotyczące śmierci Tevzadze są dość ograniczone, a za wszelką cenę unikamy spekulacji. Wiadomo jednak, że był pasażerem swojego słynnego M5 w chwili kiedy kierowca stracił panowanie nad samochodem i ze znaczną prędkością uderzył w drzewo.

Miejsce śmiertelnego wypadku z udziałem Giorgi Tevzadze
BMW E34 M5 Giorgiego Tevzadze po wypadku
BMW E34 M5 po wypadku z udziałem Giorgiego Tevzadze