BMW F22/F23 paleta kolorów lakieru - lista kodów

BMW F22/F23 paleta kolorów lakieru – lista kodów

Poniżej znajdują się kody lakieru i opcje kolorystyczne BMW F23 / F22 dla modeli Coupe i Convertible, które były dostępne na wielu rynkach. Oczywiście, Na różnych rynkach dostępne były różne opcje kolorystyczne, co sprawia, że paleta kolorów lakieru była bardzo zróżnicowana. Warto zaznaczyć, że modele BMW F22 serii 2 Coupe i F23 serii 2 Convertible oferowano z opcją bezpłatnego niemetalicznego lakieru.

Gdzie znajduje się tabliczka z kolorem lakieru BMW F22/F23?

Tabliczka z kodem lakieru znajduje się w ościeżnicy drzwi po stronie kierowcy.

Warto podkreślić, że wymienione tutaj kody lakieru F23 / F22 dotyczą standardowych modeli produkcyjnych i nie obejmują kolorów lakieru dostępnych na specjalne zamówienie w ramach programu indywidualnego BMW, ani kolorów oferowanych w modelu F87 M2.

Przeglądając poniższe kolory i kody lakieru, można odnaleźć wyjątkowy charakter i elegancję, które podkreślały piękno tych modeli BMW na drogach całego świata.

Więcej na temat BMW F22

BMW F22 serii 2 Coupe wprowadziło nowy rozdział w historii BMW, będąc pierwszym podwoziem z serii 2 (F23 oznaczało kabriolet). Produkcja tego modelu rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku, trwając aż do 2021 roku, kiedy został zastąpiony przez serię 2 G42. Należy podkreślić, że BMW M2 miało unikalny kod podwozia oznaczony jako F87, co podkreślało jego wyjątkowość.

Podczas produkcji BMW serii 2, największym rynkiem dla tego modelu okazały się Stany Zjednoczone, które odpowiadały za imponujące 33% całkowitej sprzedaży. Niemcy i Wielka Brytania zajęły z kolei drugie miejsce pod względem wielkości rynku, wnosząc istotny wkład w popularność tego samochodu na świecie.

Fabryka w Lipsku, położona w sercu Niemiec, była miejscem produkcji BMW F22. Model ten oferowany był z napędem na tylne koła, co znakomicie podkreślało charakter sportowego samochodu, ale równie atrakcyjną opcją była wersja z napędem na cztery koła. Warto zaznaczyć, że zaawansowany napęd xDrive dostępny był jedynie w najwyższej gamie modelu, takiej jak M235i i M240i.

BMW F22 serii 2 Coupe pozostawiło niezapomniane wrażenie w świecie motoryzacji, łącząc niezrównaną elegancję, doskonałe osiągi i wyjątkowe cechy, które sprawiły, że stało się ukochanym modelem dla licznych kierowców na całym świecie. Jego niepowtarzalne zdolności jezdne oraz niezwykły design przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu przez markę BMW i utrwalenia serii 2 jako jednej z najbardziej kultowych linii samochodów w historii tego producenta.

SprawdźPełną paletę kolorów BMW

BMW F23 / F22 paleta kolorów lakieru – lista kodów

Nazwa lakieru Kod lakieru Kolor
Alpine White III 300
Jet Black ^ 668
Mineral White Metallic ^ A96
Mineral Gray Metallic B39
Glacier Silver Metallic A83
Moonlight Silver Metallic ^ B66
Sparkling Brown Metallic ^ B53
Valencia Orange Metallic ^ B44
Midnight Blue Metallic ^ B38
Deep Sea Blue Metallic ^ A76
Black Sapphire Metallic 475
Melbourne Red Metallic A75
Estoril Blue Metallic * B45
Sunset Orange Metallic C1X
Medeteranian Blue Metallic ^ C10
Long Beach Blue C16
Paleta kolorów BMW 220i F22 mineral grey
BMW f22 estoril blue paleta kolorów
Paleta kolorów BMW F22 moonlight silver
Paleta kolorów BMW m220d Alpine white