BMW Nikosia - Bmw 850i Koenig Special ks8 sprzedane

BMW Nikosia – Bmw 850i Koenig Special ks8 sprzedane

Ostatnio na jednym z niemieckich serwisów aukcyjnych pojawiło się ogłoszenie, dotyczące niezwykłego, czerwonego BMW 850i Koenig Specials KS8. Ten wyjątkowy pojazd znalazł już swojego nowego właściciela, co wywołało lawinę spekulacji w sieci. Krążą informacje, że ten wyjątkowy egzemplarz należał kiedyś do samego Nikodema „Nikosia” Skotarczaka.

BMW 850i to samochód już z natury wyjątkowy, a co dopiero ten konkretny egzemplarz. Jest to rzadki model, który napędza potężny silnik V12 o pojemności 5 litrów, generujący imponujące 300 KM mocy. To jednak nie wszystko, co wyróżnia to auto. Zostało ono poddane profesjonalnym modyfikacjom przez cenionego niemieckiego tunera z lat 90. – Koenig Specials, znanego ze swoich ekskluzywnych przeróbek nadwozi.

To czerwone 850i otrzymało wiele ulepszeń, włączając w to zmodyfikowane zderzaki, dodatkowy spoiler, szerokie felgi oraz wyraźne poszerzenia z przodu i z tyłu. To prawdziwa gratka dla miłośników unikalnych i niezwykłych samochodów. Model ten opuścił fabrykę w 1991 roku i do dziś przejechał zaledwie 98 tysięcy kilometrów.

Dawne zdjęcie BMW Nikosia

Czy to BMW Koenig Special należało do Nikosia?

Wiele osób uważa, że ten samochód miał ciekawą historię. Podobno w latach 90. samochód ten należał do słynnego „Króla Wybrzeża”, czyli Nikodema Skotarczaka, pasjonata luksusowych pojazdów. W tamtych czasach można było znaleźć fotografie czerwonego BMW z jego kolekcji w książce pt. „Nikoś” autorstwa żony Skotarczaka.

Z dostępnych informacji wynika, że ten konkretny egzemplarz trafił do Polski prawdopodobnie w 1992 roku. W następnych latach to unikatowe BMW pojawiało się w różnych miastach, takich jak Kłodzko, Tarnów czy Wrocław. Podobno w międzyczasie przeszło pewne modyfikacje, w tym zmianę silnika. Zdaniem internautów dyskutujących na ten temat, oryginalny silnik (niestety uszkodzony), nadal pozostaje w Polsce.

Czerwone BMW Nikosia wystawione na sprzedaż

W roku 2014 samochód powrócił do Niemiec gdzie po pewnym czasie został wystawiony na sprzedaż za astronomiczną kwotę wynoszącą 99 tysięcy euro, co w przeliczeniu na PLN daje około 463 tysiące złotych. Tak wysoka cena wywołuje zdumienie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że za niewielką dopłatą można zakupić najświeższą odsłonę BMW serii 8, bezpośrednio z autoryzowanego salonu.

Opis ogłoszenia jest dość lakoniczny, ale potwierdza polskie pochodzenie tego pojazdu. Zaznaczono, że auto posiada polskie dokumenty, co sugeruje jego związek z Polską. Co więcej, na dostępnych materiałach wideo widać polską rejestrację pojazdu.

Jednakże brakuje potwierdzenia, że samochód faktycznie kiedyś należał do polskiego gangstera. Co więcej, spostrzegawczy internauci zauważyli subtelne różnice między tym egzemplarzem a pojazdem, który był kiedyś własnością „Nikosia”. To właśnie te subtelne różnice wprowadzają pewne wątpliwości co do jego autentyczności.

Czy BMW Nikosia trafiło do Anglii?

Nie wiadomo co działo się z tym BMW w Niemczech przez te 8 lat. Na podstawie zdjęć z ogłoszenia można jednak wnioskować, że samochód przez ten czas nie był używany. Coupe jest pokryte grubą warstwą kurzu i brudu. Nowy właściciel pochwalił się swoim nabytkiem na TikToku, publikując filmik, na którym laweta przewozi BMW Koenig Special ks8 do Wielkiej Brytanii. W opisie filmu pojawiła się informacja, że samochód po raz pierwszy wyjechał na ulicę po 9 latach. Nie wiadomo jednak, czy auto zostało ostatecznie sprzedane za cenę, która widniała w ogłoszeniu.

@sira.carcollector UNICORN HUNTER #mercedes #bmw #koenig #trendingaudio #viralreel #benzmafia #modifiedcars #vintagecars #80s #90s #cruise ##latenight #latenightthoughts #koenig #koenigspecials #bimmer #bimmerlife #bimmerinsta #bmwnation #850csi #e31 #airride #airlift #london #W126 #rarecar #rarecars #bmwm #m8 #POLAND #POLISH #unicorn @maybachmanuk @M635bmw @ebzgaffar @AMG OFFICIAL @Shakib @ben @James ♬ Sadeness – Enigma
@sira.carcollector NIGHT RUN ♠️♣️ #mercedes #bmw #koenig #trendingaudio #viralreel #benzmafia #modifiedcars #vintagecars #80s #90s #cruise ##latenight #latenightthoughts #koenig #koenigspecials #bimmer #bimmerlife #bimmerinsta #bmwnation #850csi #e31 #airride #airlift #london #W126 #rarecar #rarecars #bmwm #m8 #gangster ♬ Insomnia – Faithless
@sira.carcollector RAREST KOENIG IN THE WORLD – VIDEO LAUNCH 5/1/2023 (7PM) ON YOUTUBE #mercedes #bmw #koenig #trendingaudio #viralreel #benzmafia #modifiedcars #vintagecars #80s #90s #cruise ##latenight #latenightthoughts #koenig #koenigspecials #bimmer #bimmerlife #bimmerinsta #bmwnation #850csi #e31 #airride #airlift #london #W126 #rarecar #rarecars #bmwm #m8 #polish #poland #barnfind #classiccar #classic #classiccars #fy #fyp #fyi ♬ Creepin' – Metro Boomin & The Weeknd & 21 Savage