Advertise Image

BMW Vin Decoder – Darmowe i najlepsze strony dekodujące

BMW Vin Decoder – darmowe i najlepsze strony dekodująceWraz z nadejściem XX wieku samochody stały się nieodłączną częścią krajobrazu miejskiego, dominując ulice wielu miast, stając się najpopularniejszym środkiem transportu. Jednak wraz ze wzrostem liczby pojazdów, wzrosło również zapotrzebowanie na szczegółową wiedzę na ich temat. W odpowiedzi na tę potrzebę powstał dekoder VIN, który dostarcza istotnych informacji dotyczących historii oraz specyfikacji pojazdu. Dlatego też, w tym artykule prezentujemy najlepsze narzędzia do dekodowania numerów karoserii w autach BMW.

Gdzie znajduje się numer VIN w BMW?

Numer identyfikacyjny Twojego BMW jest umieszczony między innymi na podszybiu. Najczęstsze miejsca, gdzie można go znaleźć, to wewnętrzna część drzwi lub „ościeżnica” przednich drzwi po stronie kierowcy. Poprawny numer VIN składa się z dokładnie 17 cyfr oraz liter, ten fakt znacznie ułatwia odnalezienie poprawnego numeru.

W skrócie:

 • Na obramowaniu drzwi
 • Na wewnętrznej części drzwi przednich po stronie kierowcy
 • Na desce rozdzielczej w pobliżu dolnej krawędzi przedniej szyby, również po stronie kierowcy
 • Pod maską silnika, na tabliczce znamionowej oraz na lewym kielichu od amortyzatora

Numer Vin – Co to jest?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) to unikalny kod przypisany do samochodu. Każdy pojazd posiada swój własny, unikalny numer, który różni się w zależności od producenta. System ten został wprowadzony i zaimplementowany w Stanach Zjednoczonych w 1954 roku. Obecnie numery VIN są objęte dwoma powiązanymi standardami: ISO 3779 oraz ISO 3780, które początkowo zostały opracowane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO – International Organization for Standardization). Te normy zostały zaakceptowane i przyjęte głównie w Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu istotne jest posiadanie wiedzy na temat sposobu wyszukiwania numerów VIN oraz jego dekodowania.

Co zawiera numer VIN w BMW?

Kod VIN każdego pojazdu zawiera cenne informacje w postaci unikalnej sekwencji znaków.

Cyfry 1 – 3: Pierwsze trzy cyfry numeru VIN BMW stanowią Światowy Indeks Producentów (WMI), który zawiera kluczowe informacje dotyczące:

 • Producenta
 • Kraju produkcji
 • Typu pojazdu

Cyfry 4 – 8: Kolejne pięć cyfr to Sekcja Deskryptora Pojazdu (VDS), która szczegółowo opisuje:

 • Markę
 • Rodzaj silnika
 • Typ nadwozia
 • Rodzaj skrzyni biegów
 • Inne specyfikacje techniczne

Cyfra 9: Jest to cyfra kontrolna obowiązkowa dla wszystkich pojazdów sprzedawanych w USA i Kanadzie.

Cyfry 10 – 17: Ostatnie osiem cyfr numeru VIN to Sekcja Identyfikatora Pojazdu (VIS), zawierająca unikalny numer seryjny, który pozwala zidentyfikować konkretny pojazd BMW. Jest to ważna część kodu, w której zapisane są dane dotyczące typu pojazdu oraz jego platformy, na której został zbudowany.

Aby uniknąć pomyłek, w numerach VIN nie występują litery I/i, O/o oraz Q/q, które mogą być mylone z cyframi 1 i 0.

Więcej na temat kodów VIN

Kod VIN jest niezwykle przydatny dla osób, które pragną poznać swoje pojazdy dokładniej, a także dla służb policyjnych w celu identyfikacji samochodów po wypadkach, które po pokolizyjnych naprawach mogą zmienić pierwotny wygląd.

Najlepsze strony dekodujące VIN w BMW

Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych stron, które pomogą rozszyfrować informacje zawarte w numerach identyfikacyjnych pojazdów.

mdecoder.com

Strona dekodująca VIN w BMW mdecoder.com

Strona mdecoder.com to specjalistyczny serwis online służący do dekodowania numerów identyfikacyjnych. Głównym celem tego serwisu jest umożliwienie użytkownikom odczytania i zrozumienia danych zawartych w numerze seryjnym swojego BMW. Po wejściu na stronę, użytkownik może wprowadzić numer VIN swojego samochodu i rozpocząć proces deszyfrujący.

Po wprowadzeniu poprawnego numeru, mdecoder.com analizuje kod oraz wyświetla szczegółowe informacje na temat samochodu. Można dowiedzieć się o modelu, roku produkcji, kraju pochodzenia, silniku, wyposażeniu, wersji nadwozia i wielu innych danych. Strona również może dostarczyć informacji o historii serwisowej pojazdu, takie jak daty przeglądów, naprawy, wymiany części itp., jeśli są one dostępne.

Odwiedź mdecoder.com

bimmer.work

Bimmer work czyli serwis dekodujący numery VIN BMW

Bimmer.work to profesjonalny serwis, który specjalizuje się w dekodowaniu numerów VIN samochodów marki BMW. Głównym celem serwisu jest dostarczenie klientom rzetelnych oraz dokładnych informacji na temat historii samochodu oraz jego specyfikacji technicznych.

Dzięki usługom Bimmer.work, potencjalni nabywcy samochodów BMW mogą zweryfikować autentyczność informacji podawanych przez sprzedawców, co jest szczególnie ważne przy zakupie samochodu używanego. Możliwość sprawdzenia historii serwisowej pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ukrytymi wadami lub wcześniejszymi uszkodzeniami.

Odwiedź bimmer.work

BMW VIN Dekoder oraz raport wraz z historią pojazdu

Jeżeli planujesz zakup używanego BMW sprowadzonego z USA lub Europy, zaleca się dokładną weryfikację jego historii. To samo tyczy się pozostałych marek nie tylko BMW. Podczas analizy raportu z historią pojazdu warto zwrócić szczególną uwagę na jego przebieg, liczbę poprzednich właścicieli oraz zgłoszone uszkodzenia. Szczególnie w przypadku aut sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych często występują problemy z tzw. „Salvage Title”. Mimo że przepisy mogą różnić się w poszczególnych stanach, taki tytuł zawsze oznacza, że pojazd był zaangażowany w poważne zdarzenie, które znacząco obniża wartość samochodu. Zazwyczaj oznacza to szkodę całkowitą, ale czasem także kradzież. Z tego powodu dokładne przeanalizowanie historii pojazdu jest kluczowe przed dokonaniem decyzji o jego nabyciu.

Podsumowanie

BMW oferuje szeroki wybór pojazdów, obejmujących luksusowe Rolls-Royce’y, innowacyjne samochody elektryczne oraz dynamiczne modele sportowe. Ta renomowana firma motoryzacyjna z Monachium spełnia różnorodne preferencje i style od 1916 roku. Jednak wybór oraz analiza dostępnych w sieci dekoderów VIN dla BMW może być wyzwaniem ze względu na ich ilość. Nasza lista została stworzona w celu oszczędzenia czasu i pomocy w znalezieniu odpowiednich stron oferujących tego typu usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *